21 marca – Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa

Kochani Rodzice
21 marca, to nie tylko pierwszy dzień wiosny. To również Światowy Dzień Zespołu Downa.
To nie jest przypadkowa data – osoby z tą chorobą w 21. parze chromosomów mają trzy chromosomy, zamiast dwóch.
21 marca, to piękny dzień Skarpet nie do pary !
W ten dzień na znak solidarności z chorymi zachęcamy do założenia kolorowych skarpetek w różnych, wesołych kolorach. Skarpetki mogą być w paski, w kropki, długie lub krótkie, mogą być z różnych, niepasujących do siebie par. Im dziwniej, tym lepiej, bo wyglądając nieco odmiennie wysyłamy sygnał, że akceptujemy odmienność osób z Zespołem Downa. Charakter tego gestu jest wesoły i przyjazny!

Gorąco zachęcamy całe Rodziny do celebrowania tego dnia. Załóżcie kolorowe skarpetki, zróbcie zdjęcie i prześlijcie je na przedszkoly email: przedszkole178@op.pl lub bezpośrednio na stronę FB Naszego przedszkola.

Zdjęcia umieścimy na stronie internetowej przedszkola 🙂