Drodzy Rodzice grupy “Biedronki”

Drodzy Rodzice, w związku z zaistniałą sytuacją, kiedy musimy zostać w domu zachęcamy Państwa do nauki z dziećmi poprzez zabawę. Proszę ćwiczyć liczenie w zakresie 10 na konkretach (guziki, nakrętki, patyczki, klocki itp.); tworzenie zbiorów  pod względem  wielkości, koloru, kształtu.  Prosimy o utrwalanie ostatnio poznanej litery “W, w” poprzez ćwiczenia analizy i syntezy wyrazowej, wyróżnianie głoski w nagłosie i wygłosie. W tym tygodniu planowaliśmy zapoznać dzieci z literką “C, c” , a w przyszłym tygodniu z literką “G, g”.  Jeżeli  mają Państwo możliwość to wydrukujcie dzieciom karty pracy do pisania wzorków literopodobnych. Literkę można wyciąć z papieru i ozdobić w dowolny sposób. Proszę rozwijać zdolności manualne dzieci poprzez wycinanie, lepienie z plasteliny, kolorowanie. Wspólne gotowanie z dziećmi jest również wspaniałą formą spędzania czasu. Zachęcamy też do codziennego czytania dzieciom bajek i opowiadania ich treści po przeczytaniu.

Pozdrawiamy Rodziców i Dzieci

Leave Your Reply