#KrakówWspólnie

Kraków Wspólnie to inicjatywa, która ma na celu zapewnić wsparcie dla osób przybyłych z Ukrainy lub innych krajów, jak również dla mieszkańców Krakowa. Projekt ten organizowany jest przez fundację Internationaler Bund Polska przy współpracy z Wydziałem Edukacji UMK, zaś finansowany przez Fundusz Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF).

W ramach projektu nasze przedszkole otrzymało 9 zestawów materiałów plastycznych (m.in. papier biały i kolorowy, kredki, ołówki, długopisy, plastelina, tabliczki kredowe), 4 zestawy rekreacyjne (w tym piłki, skakanki, chusty animacyjne) oraz różnorodne gry planszowe, zabawki edukacyjne, maskotki, pacynki, puzzle. Oprócz tego fundacja przekazała indywidualne pakiety edukacyjne dla dzieci z Ukrainy. To 24 plecaki z podstawowym wyposażeniem szkolnym.

Wszystkie otrzymane pomoce posłużą zarówno lepszej edukacji, jak również rozwijaniu pasji i zainteresowań naszych przedszkolaków.

Razem możemy więcej #KrakówWspólnie