Pokaz mody ekologicznej

28 kwietnia 2023r w naszym przedszkolu odbył się pokaz mody ekologicznej zorganizowany przez grupę PLASTUSIE.

Dzieci wraz z nauczycielami wykonały stroje z różnych materiałów przeznaczonych do recyklingu.  Do ich wykonania użyto m.in. kartonów, folię bąmbelkową, folię spożywczą, zakrętki, worki na śmieci.

Po pokazie dzieci  wzięły udział w krótkim quizie w którym odpowiadały na pytania dotyczące recyklingu oraz ochrony środowiska.

Celem pokazu było podniesienie świadomości dotyczącej ekologii oraz rozwijanie kreatywności dzieci poprzez pokazanie im co można stworzyć z materiałów przeznaczonych do wyrzucenia.

Dziękujemy rodzicom dzieci z grupy Plastusie za dostarczenie materiałów oraz licznie przybyłym widzom za aktywny udział.