Szanowni Państw,
W związku trwającym głosowaniem w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Krakowa, zwracam się z uprzejmą prośbą o wsparcie działań Urzędu Miasta Krakowa w jego promocji. Głosowanie może odbywać się online przy wykorzystaniu specjalnie dedykowanej platformy www.budzet.krakow.pl lub za pomocą karty do głosowania w wybranym punkcie do głosowania.
W głosowaniu może brać każdy mieszkaniec Krakowa bez względu na wiek. Każdy z głosujących musi oddać głos na 6 różnych projektów zadań (w tym: 3 głosy na zadania o charakterze dzielnicowym w dzielnicy swojego zamieszkania i 3 głosy na zadania o charakterze ogólnomiejskim).
Najwyżej oceniony przez głosującego projekt zadania otrzymuje 3 punkty, a najniżej 1 punkt.
W załączeniu przesyłam Państwu materiały, które mogą być pomocne:
1. podstawowe informacje na temat głosowania – https://budzet.krakow.pl/twoje_bo/252820,artykul,glosowanie_-_co_warto_wiedziec_.html
2. link do karty do głosowania – https://budzet.krakow.pl/twoje_bo/252811,artykul,karta_do_glosowania.html
3. link do listy projektów – https://budzet.krakow.pl/twoje_bo/252816,artykul,lista_projektow.html
4. link do wykazu miejsc głosowania stacjonarnego – https://budzet.krakow.pl/twoje_bo/252819,artykul,wykaz_punktow_glosowania.html
Dodatkowo pragnę zachęcić do publikacji informacji oraz grafiki (w załączniku) na temat głosowania na stronie www oraz profilu Facebook Państwa jednostek.
Poniżej znajduje się proponowana treść komunikatu:
Zapraszamy do udziału w głosowaniu w tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego od 1 do 10 października. Każdy głosujący będzie miał za zadanie oddać głos na 6 różnych projektów (w tym: 3 głosy na projekty o charakterze dzielnicowym w dzielnicy swojego zamieszkania i 3 głosy na projekty o charakterze ogólnomiejskim). Najwyżej oceniony przez głosującego projekt zadania otrzymuje 3 punkty, a najniżej 1 punkt.
Głosować można:
elektronicznie www.budzet.krakow.pl
osobiście poprzez kartę do głosowania w wybranym punkcie głosowania.
Szczegóły na www.budzet.krakow.pl
Wierzę, że Państwa udział w głosowaniu w ramach budżetu obywatelskiego miasta Krakowa przyczyni się do rozwoju postaw obywatelskich poprzez inspirowanie i zachęcanie ich do współuczestnictwa w podejmowaniu istotnych decyzji. Podjęcie działań w tym zakresie jest częścią edukacji obywatelskiej i tworzy przestrzeń do budowania kompetencji młodych i świadomych obywateli.
Z poważaniem,
Elżbieta Kois-Żurek
Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia