Wznowiona zbiórka dla Lwowa

Wznawiamy zbiórkę dla indywidualnych darczyńców

Żywność, nowa bielizna, środki higieny osobistej, chemia domowa i podstawowe leki – to najbardziej potrzebne rzeczy, którymi teraz możemy wesprzeć uchodźców wojennych, którzy trafili do naszego miasta. Od dziś wznawiamy zbiórkę darów od osób indywidualnych na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana z myślą o uchodźcach wojennych, którzy przybyli do Krakowa. Rzeczy będą zbierane w tygodniu od godziny 12 do 18, a w weekend od 9 do 15, aż do odwołania.

Osobom, które przybyły do Krakowa przydadzą się nie tylko żywność i podstawowe środki higieny osobistej, ale też chemia domowa typu proszki do prania czy płyny do mycia naczyń. Potrzebne będą też oprócz koców i śpiworów, także pościel i ręczniki. Prosimy, by w miarę możliwości przekazywane rzeczy były nowe. Bardzo potrzebna jest nowa bielizna.

Zbieramy także podstawowe leki, które mogą być kupione w aptece bez recepty – środki przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, na przeziębienie, kłopoty żołądkowe itp. Potrzebne są także bandaże, plastry, opatrunki jałowe. Prosimy, by opakowania były pełne, nieotwierane i oczywiście z aktualną datą ważności.

Prosimy, by hurtownie farmaceutyczne, które są w stanie wesprzeć potrzebujących bardziej specjalistycznymi lekami, kontaktowali się w tej sprawie z Wydziałem Polityki Społecznej i Zdrowia pod adresem mailowym: sz.umk@um.krakow.pl.

Uwaga! Nie zbieramy:

odzieży, zup przygotowanych do słoików, przetworów i produktów o krótkim terminie przydatności do spożycia, świeżych owoców, warzyw, ani artykułów spożywczych, które wymagają przechowywania w lodówce.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zgłosili chęć udostępnienia swojego mieszkania dla uchodźców. W zgromadzonej bazie danych mamy już ok. 500 mieszkań. Zawieszamy więc zbieranie kolejnych propozycji, a z osobami, które przekazały nam swoją ofertę będziemy się kontaktować w miarę potrzeb.

Od wtorku, 1 marca, na stadionie rozdajemy także pakiety pomocowe dla uchodźców zgodnie z zapotrzebowaniem.

 

 

Leave Your Reply