Zadania do wykonania 20.04.2020

DZIECI MŁODSZE (3-4 LATKI)

1. Zestaw ćwiczeń na cały tydzień „W zdrowym ciele zdrowy duch” – TUTAJ

2. Wiosenna gimnastyka buzi i języka 🙂
obrazek 1
obrazek 2
obrazek 3

3. Wiosenne porządki żaby Żanety. Wykonywanie czynności, jakie wykonuje żaba Żaneta, swoją czynność zaczynajac od słów
“Żaba Żaneta …” Nazywanie danej czynności.
żaba Żaneta 1
żaba Żaneta 2
żaba Żaneta 3

4. Propozycje prac plastycznych – kliknij tutaj

5. Propozycja różnych zabaw dodatkowo – link tutaj

 

DZIECI STARSZE (5-6 LATKI)

Dzięki uprzejmości Wydawnictwa Aksjomat mamy dla Was kolejne zadania do wykonania. W tym tygodniu zajmiemy się tematem “Dbamy o naszą planetę”.

“Nasza planeta Ziemia”

1.„Natura, czy człowiek?”-Do tej zabawy Dziecko powinno przygotować dwa rysunki. Jeden przedstawiający drzewo, a drugi człowieka. Rodzic natomiast powinien przygotować dostępne w domu przedmioty wytworzone przez człowieka: np. reklamówka, książka, długopis, kartka, łyżka, ręcznik, miś; oraz przedmioty naturalne: np. muszelka, jabłko, kwiatek, ziemniak, liść, gałązka, bursztyn, kamyczek, orzeszek, cebula. Następnie Dziecko kładzie po lewej stronie obrazek z drzewem, a po prawej stronie obrazek przedstawiający człowieka. Zadaniem Dziecka będzie położyć przygotowane przez Rodzica przedmioty pod właściwym obrazkiem: przedmioty stworzone przez naturę pod drzewem, a przedmioty wytworzone przez człowieka pod rysunkiem z człowiekiem. Rodzic przy tej okazji powinien sprawdzić, czy dziecko wykonało zadanie poprawnie i porozmawiać o tym Dzieckiem.

2.Historyjka obrazkowa-Uporządkuj w kolejności wydarzeń i opowiedz powstałą historyjkę obrazkową-pobierz

3.„Co jest zrobione z drewna?” -Wytnij obrazki znajdujące się na górze strony, a następnie przyklej we właściwych miejscach. Obrysuj przedmioty, które zostały wykonane z drewna-pobierz

4.Quiz pt. „Co jest naturalne?”-W tej zabawie zadaniem dziecka jest narysować i wyciąć z kartki dwa lizaki. Na jednym napisać TAK, a na drugim NIE. Jeśli Dziecko nie potrafi jeszcze pisać powinno poprosić o pomoc Rodzica. Zadaniem Rodzica będzie przygotować przedmioty stworzone przez naturę i te wytworzone przez człowieka (można wykorzystać przedmioty z pierwszej zabawy lub inne). Następnie Rodzic bierze do ręki po jednym przedmiocie, a Dziecko podnosi odpowiedni lizak w zależności, czy pokazywany przedmiot należy do przedmiotów naturalnych, czy też nie.

5.„Człowiek i jego działanie”-Zadaniem Dziecka będzie wykonać karty pracy: karta nr 1, karta nr 2  Zadaniem Rodzica natomiast porozmawiać z Dzieckiem o sytuacjach przedstawionych na obrazkach (na temat właściwych i niewłaściwych zachowań wobec środowiska naturalnego).

6.„Leśny regulamin”-W tym zadaniu-kliknij tutaj -dziecko powinno wyciąć obrazki znajdujące się po prawej stronie kartki i przykleić je we właściwych miejscach. Następnie wspólnie z Rodzicem odczytać leśny regulamin.

7.„Taki świat”-W tym zadaniu Rodzic może porozmawiać z Dzieckiem zadając mu pytania typu:

– Czy podoba Ci się świat, w którym żyjesz?

– Co chciałbyś/chciałabyś zmienić?

– Co trzeba w tym celu zrobić?

8.Praca plastyczna pt. „Jak człowiek zmienił świat?”-Zadaniem Dziecka będzie przedzielić kartkę pionową linią na połowę i po lewej stronie narysować środowisko naturalne, a po prawej stronie środowisko zmienione przez człowieka. Technika wykonania pracy dowolna (przy pomocy dostępnych w domu materiałów: kredki, pisaki, farby,…)

9.Dla chętnych dzieci literka “Z,z” (5 latki zapoznanie z literką) dbanie o prawidłową wymowę głoski.

-Zabawy związane z wyszukiwaniem w domu przedmiotów lub rysowaniem przedmiotów, których nazwy rozpoczynają się głoską “z”.

-Zabawy wyrazowe: „ jaką głoskę słyszysz na początku wyrazu?” lub „jaka jest druga i kolejna głoska w wyrazie?”

-Dodatkowo karta pracy z literką “Z,z” do wyklejenia plasteliną, bibułą lub pomalowania farbami-pobierz

10. Kto chciałby poćwiczyć liczenie, może wykonać karty pracy: zadanie 1 , zadanie 2

11. Jeśli ktoś ma jeszcze ochotę może wykonać pozostałe zadania:

zadanie 1

zadanie 2

zadanie 3

Zadania dla grupy Biedronki na cały tydzień z książki Plac Zabaw 5 latka cz. 4 str. 1 – 4

Leave Your Reply