Zadania do wykonania 30.03.2020

DZIECI STARSZE (5,6-latki)

Drodzy Rodzice.

Dzięki uprzejmości Wydawnictwa Aksjomat przesyłamy kolejne karty pracy dla Dzieci związane z tematem „Na wiejskim podwórku”. Zachęcamy do czytania Dzieciom opowiadań związanych z tym tematem.

Mamy również dla Was kilka kolejnych propozycji do nauki i zabawy w domu.

“Zwierzęta” – naśladowanie sposobu poruszania się różnych zwierząt oraz odgłosów, które wydają.

Jeżeli macie w domu figurki zwierząt z wiejskiego podwórka spróbujcie je odrysować na kartkę papieru lub samodzielnie narysować wybrane zwierzątko, wytnijcie je i pokolorujcie.

Dla Dzieci chętnych literka (5 latki zapoznanie z literką)  “Ł, ł” poprzez ćwiczenia analizy i syntezy wyrazowej, wyróżnianie głoski w nagłosie i wygłosie. Poszukajcie w domu przedmiotów, rzeczy zaczynających się głoską “Ł”.

Posłuchajcie i zapoznajcie się z tekstem piosenki : “Stary Donald farme miał” https://www.youtube.com/watch?v=MHFpBY85ahkDrodzy

Zadanie1

Zadanie2

DZIECI MŁODSZE (3,4-LATKI)

Witajcie po weekendowej przerwie
Mamy nadzieję, że rodzinny relaks się udał Dzisiaj czeka Was mnóstwo zabaw z wiejskimi zwierzątkami w roli głównej
Pieski, kotki,kaczuszki, koniki…Lubicie je?

1) Zastanów się, jakie zwierzątka można spotkać na wsi. Mamusia/tatuś spisze je wszystkie na kartce, a następnie spróbuje dodać nazwę zwierzątka, którego nie wymieniłeś.
2) Czy w Twoim domku masz książeczki o zwierzątkach? Jeśli tak – poszukaj ich i obejrzyj/poczytaj razem z rodzicem.
2) Odrysuj rączkę mamy/taty na kartce. Teraz wspólnie spróbujcie dorysować takie elementy, aby powstał rysunek wybranego wiejskiego zwierzątka. (przykłady)
3) Pobaw się do słów piosenki: “Jak chodzą zwierzątka” (piosenka)
4) Zabawa paluszkowa do wykonania z Rodzicami:

“Słonko zaświeciło (rysujemy na twarzy dziecka kółeczko)
ptaszki obudziło (pukamy zgiętym palcem w dłonie dziecka)
latają, ćwierkają ziarenek szukają. (opuszkami palców opukujemy ciało dziecka)
Słonko zaświeciło (rysujemy na twarzy dziecka kółeczko)
misia obudziło (pukamy zgiętym palcem w plecy dziecka)
mruczy misio z głodu szuka wszędzie miodu (delikatnie gładzimy dłonią brzuszek dziecka)”